5 sposobów na sukces

5 sposobów na sukces

6 grudnia 2015 Biznes

Jest mnóstwo niekomfortowych sytuacji w biznesie.
Co dziwne, jedną z nich jest moment, w którym uświadamiasz sobie, co tak naprawdę potrafisz…
Widzisz wtedy jak MAŁY był Twój dotychczasowy sposób myślenia. Wiesz już, że stać Cię na wiele wiele więcej.
Pojawia się jednak pytanie: Czy mogę pozwolić sobie na granie o tak WYSOKĄ stawkę?
Innymi słowy…
Myślę, że jestem gotowy pozbyć się starych ograniczeń. Myślę, że nadszedł czas, aby przestać martwić się o opinie innych. Mogę przestać się ukrywać. Czy jestem na to gotowy?

Wiele osób ignoruje te pytania i wraca do swojej starej strefy komfortu. A ja zapraszam Cię do ponownego ożywienia swoich marzeń i wizji! Oto pięć kroków, które pomogą Ci zatrzymać odtwarzanie bycia MAŁYM i pomogą Ci poczuć jak to jest być DUŻYM…

1. Zapamiętuj swoje myśli
Twoje myśli to rzeczywistość. Mogą być naprawdę potężnym narzędziem lub niebezpieczną bronią. Nie jest prosto wyczyścić lata negatywnego myślenia. I prawda jest taka, że tylko Ty możesz to zrobić! Jeśli stale krytykujesz siebie, wątpisz w swoje możliwości i obsesyjnie obawiasz się opinii innych, zaprogramuj się na uzdrowienie tego wzoru!
Stwórz dzienne (tak, tak, codzienne) nawyki, które naładują Cię pozytywną energią – takie jak – pochwały, wdzięczność, uważność, radość, czy obecność.
Przypominaj sobie: „Energia podąża za uwagą”. Bądź więc strażnikiem swojego umysłu.

2. Przestań zwlekać
Przestań czekać na to, by poczucie własnej wartości samo się pojawiło. To tak nie działa! Samoocena pojawia się wtedy, gdy Ty podejmujesz działanie – nigdy wcześniej!
Jaki jeden mały krok możesz zrobić, aby przybliżyć się do swojego marzenia już dziś?

3. Promieniuj sukcesem
Narzekasz każdemu, kto wykazuje choć najmniejszą chęć słuchania Ciebie? Opowiadasz smutne historie i swoje problemy, aby ludzie Ci współczuli? Być DUŻYM oznacza emitować sukces, nie porażki.
Przestań powtarzać na prawo i lewo jak bardzo jesteś nieszczęśliwy. Nie narzekaj na swoje obecne bolączki w pracy. Powstrzymaj się od marudzenia znajomym jak trudno jest utrzymać swój biznes! (Zatrzymaj to wyłącznie dla swojego coacha, jeśli koniecznie potrzebujesz wyrzucić to z siebie.) Pamiętaj, że przyciągamy takich ludzi, jakimi jesteśmy. Jeśli zaczniesz emitować sukcesem, to będzie on stale do Ciebie powracał!

4. Wyjdź ze swojej strefy komfortu
Jest takie powiedzenie, że „Jeśli robisz to, co zawsze, dostaniesz to, co zawsze.”
Więc „Rób to, czego się boisz!”
Ludzie, którzy tworzą rzeczy przełomowe, łamiąc swoje obawy, chętniej wychodzą ze swojej strefy komfortu. Pozwalają sobie na strach. Mówią „tak” każdej nowej możliwości. Dają sobie czas na zapytanie siebie, czego chcą I jak mogą to osiągnąć.
Ludzie DUZI mają wspólną cechę: > Uczą się jak poczuć komfort w sytuacji niekomfortowej!

5. Otocz się wsparciem
Wiele z nas myśli, że samemu da radę w zmianie, ale to nieprawda. Pomoc coacha jest nie tylko niezbędna, ale przede wszystkim nieoceniona! Wiedza, że możemy na kimś polegać i że nie jesteśmy sami w przypadku porażki, działa niesamowicie motywująco i wzmacniająco. Jeśli będziemy próbować na własną rękę będziemy stale na tym samym poziomie. W końcu jest nam tam komfortowo : )
Otocz się więc ludźmi, którzy wierzą w Ciebie, którzy tak jak Ty zainwestowali dużo w swój sukces i którzy chcą, abyś Ty go osiągnął! Wiele ludzi żyje w toksycznych środowiskach. Jeśli jesteś jednym z nich, wyjdź ze swojej strefy komfortu i aktywnie poszukuj pozytywnych ludzi, którzy chcą tworzyć i przyciągać sukcesy. Otocz się tymi, którzy chcą być WIELCY – tak jak Ty!

Anna Senderak
Na podstawie bloga Christine Kane, artykuł: „How to stop playing small and start living big”

Autor

Anna Raimann: Wspieram osoby, grupy, zespoły i organizacje w zmianie. Wierzę, że każdy przy odrobinie wysiłku może poprawić jakość swojego życia osobistego i zawodowego.